Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu

Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Štátne lesy TANAPu

14.06.2019 06:22

tlačová správa

Turisti musia rátať s obmedzeniami

Tatranská Lomnica (14. júna 2019)Už dnes sa v Tatranskom národnom parku končí sezónna uzávera turistických chodníkov, od zajtra bude návštevníkom k dispozícii približne 700 kilometrov značkovaných trás. Stále uzavretá ostáva Javorová dolina so Zadnými Meďodolmi, kde turistický chodník vlani v lete poškodila povodeň, pre poškodené mosty je uzatvorený aj turistický chodník od rázcestia Pod Lyscom v smere na Parichvost a Hlbokú dolinu v liptovskej časti Západných Tatier V Bielovodskej doline začnú Štátne lesy TANAP-u v najbližších dňoch odstraňovať suché stromy, ktoré ohrozujú bezpečnosť turistov, preto tam tiež nateraz treba rátať s uzáverou.

celá tlačová správa >>

07.05.2019 18:13

tlačová správa

Upozornenie pre návštevníkov Pienin

Tatranská Lomnica (7. mája 2019) – Štátne lesy TANAP-u upozorňujú návštevníkov Pienin, že Autokemping Červený Kláštor počas tohtoročnej letnej sezóny nebudú prevádzkovať.

18.06.2019 08:17

tlačová správa

Kamzičiu inventúru preložili

Tatranská Lomnica (18. júna 2019) – Na dnes plánovaná kamzičia inventúra sa z dôvodu nestabilného počasia prekladá na budúci týždeň. Jarné spočítanie kamzíkov, ktorého cieľom je predovšetkým zistiť, koľko kamzíkov prežilo zimu a aké sú prírastky mláďat na oboch stranách Tatier, by malo byť 25. alebo 26. júna 2019.

13.06.2019 15:27

tlačová správa

Budú rátať kamzíky

kamzíky (autor: Marcel Tobis) Tatranská Lomnica (13. júna 2019) – Už na budúci utorok čaká Tatranský národný park veľká kamzičia inventúra, ktorá ukáže, koľko jedincov kamzíka vrchovského tatranského zimu prežilo a koľko mláďat pribudlo v jarných mesiacoch na oboch stranách Tatier.

celá tlačová správa >>

07.06.2019 15:32

tlačová správa

Putovná sova má už svojich víťazov

Putovná sova (autor: Martina Petránová) Tatranská Lomnica (7. júna 2019) – Víťazmi vedomostnej súťaže Putovná sova, ktorú už po pätnásty raz usporiadali Štátne lesy TANAP-u, sa v kategórii starších žiakov stali šiestaci z Veľkej Lomnice, spomedzi mladších žiakov sa tentokrát najlepšie darilo tretiakom z Lendaku.

celá tlačová správa >>

06.06.2019 13:50

tlačová správa

Zarybňujú tatranské potoky

zarybňovanie potokov (autor: Peter Kriššák) Tatranská Lomnica (6. júna 2019) – Tatranské bystriny oživí nová generácia pstruhov. Počas júna vypustia Štátne lesy TANAP-u do vodných tokov na území Tatranského a Pieninského národného parku šesťdesiattisíc kusov násad pstruha potočného.

celá tlačová správa >>

05.06.2019 10:00

tlačová správa

Putovná sova preverí vedomosti školákov

Putovná sova_ETP (autor: Martina Petránová) Tatranská Lomnica (5. júna 2019) – Vedomosti školákov opäť preverí súťaž Putovná sova. Jej 15. ročník sa uskutoční už tento piatok, priestory Múzea TANAP-u v Tatranskej Lomnici súťažiaci tentokrát vymenia za Expozíciu tatranskej prírody, ktorá je známa skôr ako botanická záhrada. Víťazi si domov odnesú drevenú sošku sovy, ktorá je symbolom múdrosti.

celá tlačová správa >>

04.06.2019 09:02

tlačová správa

V okolí chodníka k Popradskému plesu spiľujú stromy

spiľovanie stromov (autor: Radoslav Žlkovan) Tatranská Lomnica (3. júna 2019) – Štátne lesy TANAP-u ako správca turistickej a informačnej siete na území Tatranského národného parku upozorňujú turistov, že v okolí modro značeného turistického chodníka od zastávky TEŽ Popradské Pleso k Popradskému plesu sa začalo s odstraňovaním suchých stromov, ktoré ohrozujú bezpečnosť návštevníkov. Turistov prosíme, aby v tejto lokalite zvýšili pozornosť a rešpektovali pokyny pracovníkov, ktorí stromy spiľujú.

31.05.2019 14:58

tlačová správa

Upozornenie pre turistov

mostík Brána_VSD (autor: Juraj Trnka) Tatranská Lomnica (31. mája 2019) – Prosíme turistov, ktorí sa chystajú na výlet do Veľkej Studenej doliny, aby pri prechádzaní dreveným mostíkom v lokalite Brána boli mimoriadne opatrní. Po zime je premostenie poškodené, ešte do začiatku letnej turistickej sezóny ho však plánujeme opraviť. Zatiaľ žiadame návštevníkov, aby po lávke prechádzali len po jednom a nie viacerí naraz. Takisto aby v záujme vlastnej bezpečnosti netestovali jej odolnosť, tak ako to bolo v prípade premostenia ponad Studený potok, ktoré vlani poškodili povodne.

31.05.2019 09:55

tlačová správa

Botanická záhrada ožije Víkendom otvorených parkov a záhrad

ETP (autor: Janka Černická) Tatranská Lomnica (30. mája 2019) – Už túto sobotu ožije Expozícia tatranskej prírody v Tatranskej Lomnici Víkendom otvorených parkov a záhrad. Na návštevníkov čakajú komentované prehliadky botanickej záhrady, pripravené sú aj ukážky pikírovania rastlín. Program zahŕňa tiež spoznávanie obyvateľov zvieracej ríše, najmenších určite potešia tvorivé dielne.

celá tlačová správa >>

Archív Aktualít • Tlačových správ • Upozornení • >>