Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu

Aktuality, Tlačové správy, Upozornenia, …

Štátne lesy TANAPu

24.08.2018 13:14

tlačová správa

Javorová dolina je stále uzavretá

Javorová dolina_uzávera (autor: Martina Petránová) Tatranská Lomnica (24. augusta 2018) – Javorová dolina spolu so Zadnými Meďodolmi je pre turistov stále uzavretá. Návštevníkov Tatranského národného parku prosíme, aby túto skutočnosť rešpektovali a v záujme vlastnej bezpečnosti neignorovali informačné tabule, ktoré ich na uzáveru upozorňujú aj priamo v teréne.

celá tlačová správa >>

18.10.2018 08:39

tlačová správa

Pod Ostrvou budú už túto sobotu spomínať na obete hôr

Symbolický cintorín (autor: Pavol Kráľ) Tatranská Lomnica (18. októbra 2018) – Pod Ostrvou sa bude opäť po roku spomínať na obete hôr. Ich pamiatku si na Symbolickom cintoríne pri Popradskom plese už túto sobotu uctia ich príbuzní, priatelia či známi. Od poslednej pietnej spomienky pribudli v limbovom háji ďalšie štyri tabuľky s menami tých, ktorí prišli o život v Tatrách či iných horstvách.

celá tlačová správa >>

17.10.2018 12:15

tlačová správa

V Doline Kežmarskej Bielej vody rátajte s obchádzkou

Tatranská Lomnica (17. októbra 2018) – Od dnešného rána slúži návštevníkom Doliny Kežmarskej Bielej vody smerujúcim k Veľkému Bielemu plesu po modrej značke obchádzka približovaním dreva poškodeného turistického chodníka medzi Šalviovým prameňom a odpočívadlom pri Študentskej studni. Náhradná trasa je v teréne vyznačená dočasným značením, čiastočne po trase žlto značeného turistického chodníka vedúceho k Chate pri Zelenom plese.

17.10.2018 11:13

tlačová správa

Tatry čaká kamzičia inventúra

Kamzíky (autor: Marcel Tobis) Tatranská Lomnica (17. októbra 2018) – Už v najbližších dňoch čaká Tatry jesenná kamzičia inventúra, ktorá ukáže, koľko jedincov bude zimovať nielen na slovenskej, ale i poľskej strane národného parku.

celá tlačová správa >>

05.10.2018 15:13

tlačová správa

Potápači upratovali plesá

Čisté vody 2018 (autor: Martina Petránová) Tatranská Lomnica (5. októbra 2018) – Pod hladinu troch tatranských plies sa dnes v rámci 25. ročníka akcie Čisté vody ponorili potápači, aby z nich vytiahli neporiadok predovšetkým po letnej turistickej sezóne. Tento rok k nim pridali aj kameňolom v popradskej Kvetnici. Vo vreciach už tradične končili najmä sklenené fľaše či plastové poháriky, kurióznym úlovkom bol tomahawk, ktorý v Štrbskom plese ostal zrejme po nakrúcaní filmu Náčelník Veľký had s legendárnym Gojkom Mitičom v hlavnej úlohe.

celá tlačová správa >>

04.10.2018 12:55

tlačová správa

Na Symbolickom cintoríne si pripomenú obete hôr

Spomienka Symbolický cintorín (autor: Štefan Zavacký) Tatranská Lomnica (4. októbra 2018) – Pamiatku obetí hôr si v predposlednú októbrovú sobotu na Symbolickom cintoríne pri Popradskom plese uctia ich priatelia, príbuzní či známi. Zraz účastníkov bude o 10.00 hodine pri chate na Popradskom plese, odchod odtiaľ je naplánovaný o 10.30 hodine. Zvon v kaplnke pod Ostrvou sa rozozvučí o 11.00 hodine. Ak sa chcete zúčastniť, ste vítaní!

01.10.2018 15:42

tlačová správa

Turistom už slúži nový most

Tatranská Lomnica (1. októbra 2018) – Turistom smerujúcim do Malej Studenej doliny od dnešného dňa už slúži nový drevený most v lokalite pod Húpačkami. Ten pôvodný ešte v júli strhla povodeň. Štátne lesy TANAP-u už na druhý deň postavili provizórne premostenie, aby Téryho a Zamkovského chata neostali odrezané v smere od Hrebienka. S výstavbou nového premostenia začala dodávateľská firma minulý týždeň. V porovnaní so starým mostom je nový most masívnejší a tiež o niečo vyšší, zakotvený je priamo do terénu, takže by mal byť odolnejší voči škodám spôsobeným prípadnými povodňami.

01.10.2018 15:14

tlačová správa

Pod hladinu plies sa ponoria potápači

Čisté vody 2017 (autor: Martina Petránová) Tatranská Lomnica (1. októbra 2018) – Po tatranských dolinách dobrovoľníci odbremenia od odpadkov po letnej turistickej sezóne aj štyri tatranské plesá. Už tento piatok sa v rámci 25. ročníka akcie Čisté vody, ktorej organizátorom sú Štátne lesy TANAP-u, chystá veľké upratovanie pod hladinou Štrbského, Popradského, Velického a Nového Štrbského plesa. K nim potápači tento rok po prvýkrát pridajú ešte aj lom v popradskej Kvetnici.

celá tlačová správa >>

01.10.2018 12:27

tlačová správa

Dobrovoľníci vyzbierali 1,16 tony odpadu

Tatranská Lomnica (1. októbra 2018) – V rámci 40. ročníka akcie Čisté hory, ktorej organizátorom sú Štátne lesy TANAP-u, vyzbieralo 1 657 dobrovoľníkov približne 1,16 tony odpadu. Vo vreciach končili najmä plastové či sklenené fľaše a obaly od potravín, výnimkou však neboli ani pneumatiky, stavebný odpad a železný šrot.

celá tlačová správa >>

28.09.2018 15:14

tlačová správa

Rekonštrukcia mosta v Pieninách je ukončená

Most v Prielome Dunajca (autor: Peter Gallik) Tatranská Lomnica (28. septembra 2018) – Pri plánovaní svojich túr návštevníci Pienin už nemusia rátať s obchádzkou po asfaltovej ceste, Štátne lesy TANAP-u prostredníctvom dodávateľskej firmy ukončili rekonštrukciu mosta ponad Lipnický potok. Turisti sa od dnešného popoludnia bez problémov dostanú od Červeného kláštora do Prielomu Dunajca.

Archív Aktualít, Tlačových správ, Upozornení, >>