Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu

Aktuality, tlačové správy, upozornenia…

Na nebezpečenstvo upozorňujú aj tabule

18.07.2017 01:11

Hrebienok (autor: ŠL TANAP) Tatranská Lomnica (18. júla 2017) – Ak sa chcú turisti vydať po červeno značenom turistickom chodníku z Hrebienka do Studených dolín, tak len na vlastné riziko. Jednu z najfrekventovanejších turistických trás v Tatranskom národnom parku totiž ohrozujú padajúce skaly a stromy. Na nebezpečenstvo priamo v teréne upozorňujú aj informačné tabule, ktoré tam ako správca turistických chodníkov umiestnili Štátne lesy TANAP-u.

Premnoženie podkôrneho hmyzu v Národnej prírodnej rezervácii Studené doliny zapríčinilo rozpad vysokohorských porastov. Ich práchnivejúce zvyšky prestávajú plniť pôdoochrannú funkciu a vzniká riziko padania skál a kmeňov najmä v čase intenzívnych dažďov a silného vetra. Turisti by preto v záujme vlastnej bezpečnosti mali radšej využiť obchádzkovú trasu, ktorá vedie z Hrebienka popri Bilíkovej chate a pokračuje ďalej po zelenej značke okolo Vodopádov Studeného potoka a modrej až k Rainerovej útulni. V porovnaní s červeno značenou trasou je obchádzka dlhšia o približne dvadsať minút.

Okolie turistického chodníka budú Štátne lesy TANAP-u monitorovať. V prípade, že sa podmienky zhoršia, nie je vylúčené, že obľúbenú turistickú trasu budú nútené v záujme bezpečnosti návštevníkov Tatranského národného parku uzavrieť.