Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu

Aktuality, tlačové správy, upozornenia…

Spáleným žľabom už túto sobotu

13.10.2017 09:04

Tatranská Lomnica (13. októbra 2017) – Od nadchádzajúcej soboty budú môcť turisti prechádzať Spáleným žľabom na vrchol Brestovej už bez obmedzení. Časť modro i zeleno značeného turistického chodníka, ktorú Štátne lesy TANAP-u museli uzavrieť kvôli zaisteniu bezpečnosti návštevníkov počas spracovania lykožrútovej kalamity, bude opäť priechodná.

Z rovnakého dôvodu je v oravskej časti Západných Tatrách stále uzatvorená turistická trasa k Roháčskemu vodopádu. Uzávera sa týka žlto značeného turistického chodníka v úseku rázcestie na Adamculi – rázcestie pod Hrubou Kopou. Obojsmerne uzavretá je aj modrá značka v úseku od rázcestia na Adamculi až po štvrté Roháčske pleso. Na obmedzenia priamo v teréne upozorňujú aj informačné tabule.

S obmedzeniami musia návštevníci stále rátať aj v liptovskej časti Západných Tatier. Pri plánovaní svojich túr im Štátne lesy TANAP-u odporúčajú pamätať na to, že do Hlbokej doliny a doliny Parichvost sa po značkovaných turistických chodníkoch vedúcich z Jaloveckej doliny pre poškodené mosty za rázcestím pod Lyscom nedostanú. V teréne ich o tom informujú aj tabule, ktoré sú umiestnené nielen na začiatku Jaloveckej doliny, odkiaľ vedie turistická trasa do Baníkovského sedla a na vrchol Salatín, ale aj v opačnom smere, z oravskej strany Tatier.