Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Tatranský lesník opäť absolútnym víťazom

09.03.2017 13:39

Tatranská Lomnica (9. marca 2017) – Po úspechu v nórskom Holmenkollene, odkiaľ si vlani priviezol tri medaily, sa tentokrát môže opäť pochváliť aj titulom absolútneho víťaza. Okrem neho si Lukáš Olejár zo Štátnych lesov TANAP-u priniesol z lotyšského lyžiarskeho strediska Madona, kde sa koncom februára konali už 49. Európske majstrovstvá lesníkov lyžiarov EFNS 2017, aj zlatú medailu v behu na lyžiach voľným štýlom. V behu na lyžiach klasickým spôsobom získal striebro.

„Vlani som bol chorý, takže to nebolo celkom ono, ale tento rok to znova vyšlo. Ak to mám porovnať s Nórskom, tak musím povedať, že Lotyši podujatie dobre pripravili. Síce bolo poznať, že zima tam bola slabšia, keď sme prišli, dokonca pršalo, aj trate boli nakoniec kratšie, ale napriek tomu boli preteky lepšie,“ konštatoval Lukáš Olejár zo Strediska terénnych služieb Štátnych lesov TANAP-u.

Štafeta slovenských lesníkov v zložení Lukáš Olejár, Ján Marko, Jozef Ledecký a Martin Kováčik si tentokrát zaknihovala desiatu priečku.