Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Venerovského memoriál má už svojich víťazov

22.03.2017 08:28

Tatranská Lomnica (21. marca 2017) – Absolútnym víťazom 53. ročníka Venerovského memoriálu a Majstrom lesníkom sa stal Ľubomír Machyniak z Lesov SR, š.p. Banská Bystrica. Druhý v celkom poradí skončil Lukáš Olejár zo Štátnych lesov TANAP-u a tretí jeho kolega Marek Hudáček.

Dvojkombináciu beh na lyžiach so streľbou zo vzduchovky a obrovský slalom v ženskej kategórii najrýchlejšie zvládla a Majsterkou lesníčkou Slovenska sa stala Andrea Machyniaková reprezentujúca Lesy SR, š.p. Banská Bystrica. Druhú priečku obsadila jej kolegyňa Danka Kráľová a tretie miesto si vybojovala Jana Herchlová z Mestského podniku lesov Medzev s.r.o.

Na štart Majstrovstiev lesníkov SR v lyžovaní sa celkovo postavilo 105 pretekárov – lesníkov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska. Zástupcovia Ukrajiny tento raz chýbali. Muži tento rok súťažili v piatich vekových kategóriách, ženy v troch. Zaujímavosťou je, že všetkých prvých päť miest v najmladšej mužskej vekovej kategórii (do 35 rokov) obsadili pretekári reprezentujúci Štátne lesy TANAP-u, ktoré boli usporiadateľmi podujatia.

Prvý ročník Venerovského memoriálu sa konal už v roku 1947. Jeho základnou myšlienkou bola prezentácia práce lesníkov, ktorí v zimných podmienkach pri výkone svojho povolania v lese musia zvládať aj pohyb na lyžiach.