Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu

Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Vianočné stromčeky na predaj

11.12.2018 01:24

Tatranská Lomnica (11. decembra 2018) – Aj tento rok ponúkajú Štátne lesy TANAP-u širokej verejnosti na predaj vianočné stromčeky – i keď len v obmedzenom množstve. Záujemcovia si môžu vybrať medzi smrekom a borovicou, cena závisí od druhu a veľkosti. Pohybuje sa od 1,60 do 13,20 eura.

Zatiaľ čo koncom 90. rokov minulého storočia ponúkali Štátne lesy TANAP-u záujemcom z radov širokej verejnosti na predaj do tisíc kusov vianočných stromčekov, v novom miléniu ich počty nepresiahli štyri stovky a po vetrovej kalamite, ktorá zasiahla Tatry v novembri 2004, sa toto číslo ešte znížilo. Tento rok majú v ponuke 200 kusov stromčekov, ktoré pochádzajú z prerezávok. Na jednotlivých ochranných obvodoch Štátnych lesov TANAP-u je k dispozícii dokopy 190 smrekov, zvyšok predstavujú borovice.

Cena vianočných stromčekov sa od minulého roku nemenila, smrek vysoký od jeden a pol do dvoch metrov vyjde na štyri eurá, za rovnako vysokú borovicu zaplatia záujemcovia 4,70 eura. Cena smreka, ktorý má od dvoch do dva a pol metra, je šesť eur a borovice 7,10 eura. Samozrejme, kúpiť sa dajú aj nižšie či vyššie stromčeky.

Nielen v predvianočnom období, ale po celý rok Štátne lesy TANAP-u zabezpečujú na území národného parku, ktoré majú vo svojej správe, ochranu stromčekov pred nelegálnymi výrubmi prostredníctvom lesnej stráže z radov pracovníkov jednotlivých ochranných obvodov Štátnych lesov TANAP-u.