Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu Štátne lesy TANAPu

Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Chodníky k Ťatliakovej chate a Brnčalke sú len ťažko priechodné

26.12.2013 13:13

Červeno značený turistický chodník vedúci Roháčskou dolinou k Ťatliakovej chate bude v nasledujúcich pracovných dňoch dočasne uzavretý. Dôvodom je spracovanie kalamitného dreva, ktoré v západnej časti Tatranského národného parku v týchto dňoch poškodil a vyvrátil silný nárazový vietor. Počas víkendov a sviatočných dní bude turistický chodník priechodný bez obmedzení. Obmedzenie je v teréne riadne vyznačené informačnými tabuľami.

Kvôli veľkému množstvu popadaných stromov je ťažko priechodný aj žlto značený turistický chodník v úseku od Bielej vody Kežmarskej ku chate pri Zelenom plese, pričom takmer nepriechodný je v úseku medzi Veľkou a Malou skrutkou. Práce na odstraňovaní kalamitného dreva v tejto časti Tatranského národného parku začne správca územia, Mestské lesy Kežmarok, pravdepodobne už v najbližších pracovných dňoch.

Štátne lesy TANAPu, ako správca značkovaných turistických chodníkov v Tatranskom národnom parku, prosia turistickú verejnosť o zhovievavosť počas týchto sviatočných dní a zároveň žiadajú o dodržiavanie obmedzení a zákazov vstupu na predmetné, prípadne ďalšie turistické chodníky, na ktoré obmedzený vstup bude vyznačený v teréne informačnými tabuľami, predovšetkým kvôli vlastnej bezpečnosti.

Štátne lesy TANAPu
059 60 Tatranská Lomnica
tel: +421 52 47803 11
sekretariat@lesytanap.sk
IČO: 31966977
DIČ: 2021202931
IČ DPH: SK2021202931

TATRY č. 1/2020

TATRY č. 1/2020

Časopis vychádza 6-krát ročne, pravidelne začiatkom nepárneho mesiaca.

predplatné | archív vydaní

Súťaž Putovná sova

Putovná sova

16. ročník súťaže o prírode Tatranského národného parku Registrácia
Program cezhraničnej spolupráce PL-SR 2014 - 2020