Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Lesníci opätovne dokázali, že sú zdatnými lyžiarmi

17.03.2015 12:42

Beh na lyžiach (autor: Eva Kuchárová) Aj tohtoročný už 51. ročník Venerovkého memoriálu má svojho víťaza. Dvojkombináciu – beh na lyžiach so streľbou zo vzduchovkya veľký slalom – v ženskej kategórii najrýchlejšie zvládla a Majsterkou lesníčkou Slovenska sa tak stala Andrea Machyniaková reprezentujúca Lesy SR, š.p. Banská Bystrica. Prvenstvo v mužskej kategórii a Majstrom lesníkom Slovenska sa stal Peter Diča, reprezentujúci Urbárske pozemkové spoločenstvo Hybe. Na štart Majstrovstiev lesníkov SR v lyžovaní sa postavilo 92 pretekárov lesníkov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska.

Usporiadateľmi Medzinárodných majstrovstiev lesníkov SR v lyžovaní boli Štátne lesy TANAPu. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a predsedu Odborového zväzu pracovníkov drevárskeho, nábytkárskeho a papierenského priemyslu, lesného a vodného hospodárstva.

Prvý ročník Venerovského memoriálu sa konal už v roku 1947. Jeho základnou myšlienkou bola prezentácia práce lesníkov, ktorí v zimných podmienkach pri výkone svojho povolania v lese nevyhnutne musia zvládať aj pohyb na lyžiach.

Výsledky - 51. ročník Venerovkého memoriálu