Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Z Vašich názorov

24.04.2005 15:33

V rámci plurality, uverejňujeme niektoré z názorov a reakcií návštevníkov našej stránky na udalosti z 19.11.2004:

Opustený... (autor: Ing. I. Stavný)"... rád by som sa informoval, aké sú možnosti uplatnenia individuálnej dobrovoľníckej pomoci pri odstraňovaní a zalesňovaní postihnutých oblastí..."

"... je to výborná príležitosť ako poukázať na chyby v hospodárení... predpokladám, že druhá kalamita príde, keď sa všetko kalamitné drevo odprace (čiže predá) a nastane erózia....uvažuje sa v TANAPe aj s ochranou prírody alebo iba s hospodárením?... bolo by z hľadiska ochrany prírody naozaj zle, keby zvyšnú jednovekú monokultúru napadol podkôrnik?..."

"...príroda dokáže byť k nám niekedy milosrdná, niekedy ale krutá. Vám, pracovníkom ŠL TANAPu, pripadla neľahká úloha..."

"...za kalamitu v Tatrách môže lesné hospodárenie, nie víchrica...všade sa používajú chemikálie, rúbu sa "prestarnuté" porasty, odstraňuje sa mŕtve drevo... nie kalamita v Tatrách je ekologickou katastrofou... ekologická katastrofa príde, keď to nezastavíme a nezmeníme prístup k lesom..."

"...je to smutné, že akurát Tatry postihla táto kalamita. Tatry sú citlivé miesto každého Slováka..."

"...hovorí sa o škodách, ja si však myslím, že táto strata je nevyčísliteľná, pretože príroda sa kúpiť nedá ani za všetko bohatstvo sveta...Pozrela som si stránku a tiež som kvapkou v mori prispela..."

"... ešte by som chcela poďakovať všetkým ľuďom, ktorí denne pracujú v ťažkých podmienkach a zabezpečujú tak, aby sa dalo v Tatrách žiť a rekreovať aj napriek tejto strašnej katastrofe..."

"... väčšina ľudí, ktorí posielali svoje názory sú laici.... väčšina si neuvedomuje, že to drevo, čo je spadnuté, treba spracovať...koľkokrát sa človek denne stretáva s drevom?...papier, noviny, stoly...to prišlo podľa nich skadiaľ?... je x možností využitia tohto dreva..."

"... prečítal som si niektoré názory ...škoda, že sa nechávame ovplyvniť tak laickými alebo skreslenými informáciami z médií... po ďalšie, je smutné, koľko ľudí prestalo rešpektovať silu prírody. Orkán, či povodne nás prekvapia v nechcenú chvíľu a potom všetci vykladajú, čo by sa malo a nemalo a kde sú chyby. Ale za pár dní na všetko zabudneme a opäť chceme lacné potraviny, lacné drevo a tým nie sme ochotní podporit sústavnú a účinnú starostlivosť o krajinu v rovine súčasných odborných vedomostí. A keď za niečo chceme nejaký ten peniažtek utratiť, tak na zábavu a pre životne nie vždy potrebné veci..."