Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Náučný chodník Zverovka

12.07.2005 08:00

úvodná tabuľa Náučného chodníka Zverovka (autor: Ing.Igor Stavný) Náučný chodník Zverovka je samoobslužný (autor: Ing.Igor Stavný) Štátne lesy TANAPu pripravili nový náučný chodník. Ide o okruh dlhý okolo 2 200 metrov, ktorý začína i končí na Zverovke. Pokojnou chôdzou sa dá prejsť za necelú hodinu. S nápadom prišiel Oto Baračka z Ochranného obvodu ŠL TANAPu na Zverovke - vychádzal z daností terénu a z toho, že nie každý návštevník Tatier musí mať záujem o vysokohorské túry, ale že ho môže osloviť telesne menej náročná prechádzka.

Chodník je špecifický tým, že sa tu nachádza jediná tabuľa s textom - na začiatku trasy. Z nej sa návštevník dozvie stručnú charakteristiku náučného chodníka, uvidí mapku trasy a názvy jednotlivých zastavení. Tie sú v teréne vyznačené jednoduchými kolmi, na ktorých sú schránky - keď ich návštevník otvorí, má k dispozícii informačný materiál (texty a obrázky formátu A4). V podstate teda ide o samoobslužnú informačnú sústavu. Na trase je 5 zastavení na tieto témy - ako vzniká les, Studený potok, ako strom končí svoj život, činnosť ľadovcov a pliesko Maras, horniny.

inštalovanie zastavení náučného chodníka (autor: Ing.Igor Stavný) na schránke je uvedená téma zastavenia (autor: Ing.Igor Stavný) samoobslužný spôsob použitia náučného chodníka (autor: Ing.Igor Stavný) v schránkach sú k dispozícii informačné materiály (autor: Ing.Igor Stavný)