Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Velická dolina očarila

02.03.2009 13:19

Skialpinistické preteky (autor: Táňa Hoholíková) Viac ako štyridsať pracovníkov ôsmich slovenských a poľských národných parkov počas uplynulého piatku a soboty (27. a 28.2.) pracovalo priamo v teréne. Hlavným dôvodom ich pracovného stretnutia bola výmena poznatkov a skúseností z využívania území národných parkov v zimných mesiacoch. No nielen to. Výstupom na lyžiach z Tatranskej Polianky na Sliezsky dom po zeleno značkovanom turistickom chodníku a späť po ceste mali možnosť preukázať svoju zdatnosť pohybu vo vysokohorskom teréne.

Medzi viac ako troma desiatkami mužov trať najrýchlejšie zdolal Marcin Nędza Chotarski z poľského Tatranského národného parku (55:52,8), za ním Peter Diča zo ŠL TANAPu (58:08,8) a Ľuboš Fabián zo ŠL TANAPu (1:01:14,0). Medzi ženami si prvenstvo vybojovala Danuta Wojciechovska z poľského Tatranského národného parku (1:21:54,6).

Pracovné stretnutie i preteky sú súčasťou skialpinistických pretekov o Pohár národných parkov, ktorý každoročne pripravuje Národný park Góry Stołowe a Tatranský národný park v Poľsku. Organizátormi druhého kola tohtoročných pretekov boli pri príležitosti 60. výročia vzniku Tatranského národného parku Štátne lesy TANAPu a Správa TANAPu.

Výsledky skialpinistických pretekov o Pohár národných parkov