Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Cez most ponad Studenovodské vodopády neprejdete

22.05.2009 08:49

Rekonštrukcia mosta ponad Studenovodský vodopád (autor: Táňa Hoholíková) Až do ukončenia prác na rekonštrukcii mosta je úplne uzavretý modro značený turistický chodník vedúci cez Studenovodské vodopády do Tatranskej Lomnicie v oboch smeroch. Uzávera je v teréne riadne vyznačená. Snahou Štátnych lesov TANAPu je ukončiť práce na oprave mosta do začiatku letnej turistickej sezóny, teda do 15. júna. O opätovnom otvorení chodníka budú turistickú verejnosť včas informovať.

Na žlto značkovanom turistickom chodníku vedúcom od zastávky Biela voda k chate pri Zelenom plese sa pri Šalviovom prameni odbočí na modro značený turistický chodník. Na žltý chodník, ktorý vedie až ku chate pri Zelenom plese, sa opätovne napojíte pri Študentskej studni. Obchádzka, ktorú si vynútilo spracovanie lykožrútovej kalamity v tejto oblasti, je v teréne riadne vyznačená a potrvá až do odvolania.

Keďže na turistických chodníkoch vedúcich po vysokohorské chaty sa vo vyšších nadmorských výškach ešte aj v súčasnosti nachádzajú zvyšky snehu, Štátne lesy TANAPu odporúčajú turistom použiť predovšetkým vhodnú obuv a výstroj alebo sa z chodníka pre vlastnú bezpečnosť vrátiť späť.