Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Turistickým chodníkom bez snehu chýba tyčové značenie

01.02.2010 09:37

Nedostatok snehu je dôvodom, prečo niektorým značeným turistickým chodníkom vo vysokohorskom prostredí ešte stále chýba zimné tyčové značenie. „Vzhľadom na málo snehu nie je možné vytyčovať všetky turistické chodníky. Týka sa to najmä prístupových turistických chodníkov k vysokohorským chatám. Bez zimného značenia je tak zatiaľ zeleno značený turistický chodník vedúci Malou Studenou dolinou k Téryho chate a modro značený turistický chodník vedúci Veľkou Studenou dolinou k Zbojníckej chate,“ vyratúva Juraj Trnka zo Strediska terénnych služieb (STS) Štátnych lesov TANAP-u.

Hoci sú chaty prístupné po letných turistických chodníkoch, Juraj Trnka upozorňuje, že sú prešlapané len vtedy, keď dlhšiu dobu nesneží. Postupne, ako bude snehu v týchto nadmorských výškach pribúdať, budú pracovníci Strediska terénnych služieb na týchto turistických chodníkoch postupne dopĺňať aj zimné tyčové značenie.

Štátne lesy TANAP-u vzhľadom na situáciu vo vysokohorskom prostredí vyzývajú turistov k opatrnosti a nepreceňovaniu vlastných schopností. „Ak sú si turisti za daných podmienok nie istí, nemali by vo výstupe pokračovať, ale radšej sa včas vrátiť späť,“ dodáva Juraj Trnka.