Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Turistický chodník na Hrebienok je opravený

05.02.2010 12:59

Opravený turistický chodník zo Starého Smokovca na Hrebienok (autor: Lenka Burdová) Zeleno značkovaný turistický chodník vedúci zo Starého Smokovca na Hrebienok je opravený. Hoci nie priamo v lese, v dvoch tretinách celkovej dĺžky vedie mimo asfaltovej cesty. Viac nám o ňom porozprával Peter Patera, vedúci ochranného obvodu Dolný Smokovec, Štátnych lesov TANAPu. – Pôvodný, zeleno značený turistický chodník vedúci zo Starého Smokovca na Hrebienok bol počas spracovania vetrovej a neskôr lykožrútovej kalamity veľmi poškodený. Úseky, ktoré zostali bez stromov, sme síce vytyčovali, ale turisti si i tak vytvárali svoje vlastné cestičky. Rozhodli sme sa preto turistický chodník opraviť v celej jeho dĺžke.

Začiatok turistického chodníka od Smokovca ešte stále vedie po asfaltovej ceste. Až za druhým oporným múrom vchádza do niekdajšieho lesa. – Keďže Hrebienok je najnavštevovanejším miestom vo Vysokých Tatrách a my nechceme, aby turisti chodníkom prechádzali v husacom rade, je chodník dostatočne široký. Vysypaný jemným štrkom vedie územím, v ktorom rastie nový les.

Obnovený turistický chodník na Hrebienok je dlhý takmer 1 300 metrov. Pred tohtoročnou letnou turistickou sezónou by mali popri ňom pribudnúť ešte drevené lavice. – Preto, aby oddychujúci turisti nemuseli sedieť po pníkoch. Lavice budú na miestach s výhľadmi na tatranské štíty či Popradskú kotlinu.

Zostáva už len dopovedať, že na Hrebienku sa zeleno značený turistický chodník vinúci sa od Smokovca napája na červeno značený turistický chodník vedúci k vodopádom Studeného potoka či k Rainerovej útulni....