Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Turistický chodník k Ťatliakovej chate bude presmerovaný

28.05.2010 14:22

Obchádzka úseku tiristického chodníka v Roháčskej doline v Západných Tatrách (autor: Jozef Jandura) Časť červeno značeného turistického chodníka vedúceho Roháčskou dolinou k Ťatliakovej chate v Západných Tatrách bude počas nasledujúcich dvoch týždňov presmerovaná. V čase od pondelka 31. mája do utorka 15. júna vrátane budú môcť turisti prejsť jedine po odklonenom úseku, rovnako červenom vyznačenom turistickom chodníku vedúcim lesom.

Začiatok odkloneného chodníka je na rázcestí Adamcuľa a končí pri Ťatliakovej chate. Zmena trasovania časti chodníka bude v teréne riadne vyznačená smerovými tabuľami. Dočasne odklonený úsek turistického chodníka bude v tomto období uzavretý iba počas pracovných dní v týždni. Počas víkendov bude chodník turistickej verejnosti prístupný v celej dĺžke.

Štátne lesy TANAPu vzhľadom na vzniknutú situáciu upozorňujú, že turistický chodník vedúci po „starej roháčskej ceste“ dočasne nahrádzajúci odklonený úsek bezbariérového chodníka, nie je vhodný pre cyklistov, detské kočíky a turistov so zníženou schopnosťou pohybu. Hlavným dôvodom obmedzenia pohybu po turistickom chodníku je spracovanie lykožrútovej kalamity v tejto časti Tatranského národného parku. Vzhľadom na dôvod odklonenia časti chodníka Štátne lesy TANAPu turistov žiadajú, aby dočasnú zmenu trasy časti chodníka rešpektovali predovšetkým kvôli vlastnej bezpečnosti. Za pochopenie ďakujeme.

Štátne lesy TANAPu turistov zároveň upozorňujú, že až do 15. júna vrátane, platí sezónna uzávera turistických chodníkov vo vysokohorskom prostredí.