Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Víťazné športové trofeje si odniesli slovenskí lesníci

13.03.2014 10:17

Venerovského memoriál - streľba - ilustračná snímka (autor: Ján Slivinský) Absolútnym víťazom jubilejného 50. ročníka Venerovského memoriálu – Medzinárodných majstrovstiev Lesníkov SR v lyžovaní sa stal Peter Diča z Urbáru Podzámčok. Majsterský titul v kategórii žien získala Andrea Machyniaková z Lesov SR, š.p. Banská Bystrica. V dvoch športových disciplínach - behu na lyžiach so streľbou zo vzduchovky a v obrovskom slalome – súťažilo 9. až 11. marca v športovom areáli FIS na Štrbskom Plese 58 pretekárov zo Slovenska, Poľska, Českej republiky a Ukrajiny.

Podujatie pripravili Štátne lesy TANAPu pod záštitou ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR ) Ľubomíra Jahnátka. Významnosť podujatia podporila účasť štátneho tajomníka MPRV SR Štefana Adama a štátneho tajomníka ministerstva životného prostredia SR Jána Ilavského na slávnostnom otvorení tohto významného športového a odborného podujatia. Pri vyhodnotení a odovzdávaní cien v utorok 11. marca t.r. zastupoval MPRV SR generálny riaditeľ Sekcie lesného hospodárstva a spracovania dreva Ing. Ján Mizerák. Obaja vo svojich vystúpeniach zdôraznili vysoký význam podujatia ako priestoru na vzájomnú výmenu názorov a upevňovanie kontaktov.

Prvý ročník Venerovského memoriálu sa konal už v roku 1947. Jeho základnou myšlienkou bola prezentácia práce lesníkov, ktorí v zimných podmienkach pri výkone svojho povolania v lese nevyhnutne musia zvládať aj pohyb na lyžiach.

Výsledková listina: