Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Priechodná je už aj Hlinská dolina a Temné smrečiny

24.06.2014 10:23

Turistické chodníky vo vysokohorskom prostredí sú už prístupné (autor: Lenka Burdová) Od včera priechodný, a tak pre turistov prístupný je už aj modro značený turistický chodník vedúci z Kôprovej doliny do Hlinskej doliny. Kalamitné drevo odstránili už aj z červeno značeného chodníka do Temných smrečín a k Nižnému Temnosmrečinskému plesu a zo zeleno značeného chodníka do Hladkého sedla. Tichá a Kôprová dolina sú tak už komplet priechodné. V liptovskej časti Tatier zostávajú prístupné zatiaľ iba tri doliny.

Kvôli vlastnej bezpečnosti žiadame turistov o rešpektovanie prípadných dočasných obmedzení pohybu po turistických chodníkoch z dôvodu spracovania kalamity v ich blízkosti. Upozornenia sú vždy riadne vyznačené v teréne, prosíme neničte ich. Turistov, ktorí sa v týchto dňoch vyberú na túry do vyšších polôh upozorňujeme, že i vzhľadom na vysoký dátum je ešte vo vyšších polohách stále veľa snehu, najmä na chodníkoch cez sedlá, a preto by mali byť na tieto podmienky dostatočne vybavení, prípadne zvážiť reálnosť výberu svojich turistických cieľov.

Podľa nám dostupných informácií sú momentálne ešte stále nepriechodné nasledovné turistické značkované chodníky:

Červená: Rázcestie pod Jaloveckou – Podbanské,

Červená: Magurka – Malá Franková,

Červená: horáreň pod Bielou skalou – Sivý vrch*,

Modrá: Ždiar Strednica – Magurské sedlo,

Modrá: Jezersko, lyž. areál – Hrb,

Modrá: Rázc. pod Holým vrchom – Holý vrch,

Zelená: Štrbské Pleso – Biely Váh – Tri studničky,

Zelená: Slodičovský vrch - Keheľ,

Zelená: Chata Orešnica - Klinovaté,

Žltá: úsek Štrbské Pleso – Vodopád Skok v Mlynickej doline a úsek Škutnastá poľana – Rázcestie pod Furkotou vo Furkotskej doline,

Žltá: Jalovec – Bobrovecká dolina – sedlo Pálenica - Zuberec,(*v úseku sedlo Pálenica - Zuberec prechádza chodník po štátnom území)

Žltá: rázcestie pod Žiarskou – Baranec – Plačlivô,

Žltá: Magurka – jazero Mišku Kovaľa - Osturňa.

* štátne pozemky