Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Na nebezpečenstvo upozorňujú aj tabule

18.07.2017 13:11

Hrebienok (autor: ŠL TANAP) Tatranská Lomnica (18. júla 2017) – Ak sa chcú turisti vydať po červeno značenom turistickom chodníku z Hrebienka do Studených dolín, tak len na vlastné riziko. Jednu z najfrekventovanejších turistických trás v Tatranskom národnom parku totiž ohrozujú padajúce skaly a stromy. Na nebezpečenstvo priamo v teréne upozorňujú aj informačné tabule, ktoré tam ako správca turistických chodníkov umiestnili Štátne lesy TANAP-u.

Premnoženie podkôrneho hmyzu v Národnej prírodnej rezervácii Studené doliny zapríčinilo rozpad vysokohorských porastov. Ich práchnivejúce zvyšky prestávajú plniť pôdoochrannú funkciu a vzniká riziko padania skál a kmeňov najmä v čase intenzívnych dažďov a silného vetra. Turisti by preto v záujme vlastnej bezpečnosti mali radšej využiť obchádzkovú trasu, ktorá vedie z Hrebienka popri Bilíkovej chate a pokračuje ďalej po zelenej značke okolo Vodopádov Studeného potoka a modrej až k Rainerovej útulni. V porovnaní s červeno značenou trasou je obchádzka dlhšia o približne dvadsať minút.

Okolie turistického chodníka budú Štátne lesy TANAP-u monitorovať. V prípade, že sa podmienky zhoršia, nie je vylúčené, že obľúbenú turistickú trasu budú nútené v záujme bezpečnosti návštevníkov Tatranského národného parku uzavrieť.