Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Školáci budú súťažiť o Putovnú sovu

13.06.2018 10:50

Tatranská Lomnica (13. júna 2018) – Už na budúci utorok si žiaci základných škôl od Oravy až po Pieniny otestujú vedomosti v súťaži Putovná sova, ktorej usporiadateľmi sú Štátne lesy TANAP-u. Víťazi každej kategórie si z Tatranskej Lomnice odnesú drevenú sošku sovy ako symbolu múdrosti.

O čo najlepšie umiestnenie zabojuje dokopy 19 trojčlenných súťažných družstiev, jedenásť v kategórii mladších žiakov a osem v kategórii starších žiakov. „Súťažná časť zahŕňa písomný test, ktorý pozostáva zo šiestich otázok zameraných na témy ako živočíšne endemity, glaciálne relikty, lykožrút či horopis Tatier. Okrem neho žiakov čakajú aj „poznávačky“ drevín, živočíchov a hornín, opis požerku lykožrúta a prezentácie, prostredníctvom ktorých porotcom priblížia, čo sa o Tatrách naučili počas školského roka pod vedením lesných pedagógov,“ konkretizuje Igor Stavný, koordinátor akcie zo Štátnych lesov TANAP-u.

Najšikovnejšie družstvá v jednotlivých kategóriách si rovnako ako po minulé roky z Tatier odnesú drevené sošky Putovnej sovy, ktoré im budú ich úspech v súťaži pripomínať celý nasledujúci školský rok.

Štrnásty ročník súťaže odštartuje 19. júna 2018 o 8.30 hodine pred budovou Múzea TANAP-u v Tatranskej Lomnici.