Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Spáleným žľabom už túto sobotu

13.10.2017 09:04

Tatranská Lomnica (13. októbra 2017) – Od nadchádzajúcej soboty budú môcť turisti prechádzať Spáleným žľabom na vrchol Brestovej už bez obmedzení. Časť modro i zeleno značeného turistického chodníka, ktorú Štátne lesy TANAP-u museli uzavrieť kvôli zaisteniu bezpečnosti návštevníkov počas spracovania lykožrútovej kalamity, bude opäť priechodná.

Z rovnakého dôvodu je v oravskej časti Západných Tatrách stále uzatvorená turistická trasa k Roháčskemu vodopádu. Uzávera sa týka žlto značeného turistického chodníka v úseku rázcestie na Adamculi – rázcestie pod Hrubou Kopou. Obojsmerne uzavretá je aj modrá značka v úseku od rázcestia na Adamculi až po štvrté Roháčske pleso. Na obmedzenia priamo v teréne upozorňujú aj informačné tabule.

S obmedzeniami musia návštevníci stále rátať aj v liptovskej časti Západných Tatier. Pri plánovaní svojich túr im Štátne lesy TANAP-u odporúčajú pamätať na to, že do Hlbokej doliny a doliny Parichvost sa po značkovaných turistických chodníkoch vedúcich z Jaloveckej doliny pre poškodené mosty za rázcestím pod Lyscom nedostanú. V teréne ich o tom informujú aj tabule, ktoré sú umiestnené nielen na začiatku Jaloveckej doliny, odkiaľ vedie turistická trasa do Baníkovského sedla a na vrchol Salatín, ale aj v opačnom smere, z oravskej strany Tatier.