Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Štátne lesy TANAP-u na veľtrhu ITF Slovakiatour

20.01.2020 12:46

ITF Slovakiatour (autor: itf) Tatranská Lomnica (20. januára 2020) – Štátne lesy TANAP-u budú mať aj tento rok zastúpenie na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour, ktorý svoje brány otvorí tento štvrtok. V bratislavskej Incheba EXPO aréne sa už tradične predstavia v expozícii Prešovského kraja, ktorú nájdete v hale B, stred.

„Tak ako po minulé roky, aj tentokrát návštevníkom priblížime predovšetkým ponuku voľnočasových aktivít v Tatrách, ale aj činnosť Štátnych lesov TANAP-u, ktoré sú okrem iného aj správcom turistickej a informačnej siete na území Tatranského národného parku,“ konkretizuje Igor Stavný zo Štátnych lesov TANAP-u.

Okrem informačných brožúrok o Expozícii tatranskej prírody a Múzeu TANAP-u v Tatranskej Lomnici, ktoré prevádzkujú Štátne lesy TANAP-u, záujemcovia nájdu na pulte napríklad aj informačné materiály o náučných chodníkoch nachádzajúcich sa na území Tatranského národného parku či časopis TATRY – dvojmesačník o krásach tatranskej prírody, jej ochrane, starostlivosti o lesné ekosystémy, turistike, športe a cestovnom ruchu v TANAP-e, ktorý v Tatrách vychádza už od roku 1962.

Tých, ktorí majú chuť zasúťažiť si, istotne poteší kvíz. „V spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Severovýchod Slovenska sme pripravili prezentáciu zameranú na prírodu Tatier. Formou jednoduchých otázok si návštevníci budú môcť nielen overiť svoje znalosti, ale istotne ich potešia aj zaujímavé vecné ceny,“ dodáva Stavný.