Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Štátne lesy TANAPu na výstave v Budapešti

10.02.2017 11:14

Tatranská Lomnica (8. februára 2017) – Po veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2017, ktorý sa koncom januára uskutočnil v bratislavskej Inchebe, sa Štátne lesy TANAPu predstavia aj na budapeštianskom výstavisku HUNGEXPO, kde sa 9. februára začína medzinárodná výstava FeHoVa – zbrane, rybolov a poľovníctvo.

Na najväčšom stretnutí poľovníkov, rybárov a milovníkov prírody v Karpatskej kotline dostanú priestor zástupcovia tatranskej fauny v podobe preparátov kamzíka a medveďa, ktoré budú súčasťou skalky, návštevníci výstavy budú môcť obdivovať i dve sady zhodov. Jedna je od jeleňa, ktorého vo veku 16 rokov ulovil medveď v oblasti Tatranskej Javoriny, parožie druhého jeleňa, ktorého ako 9-ročného strhli v lese vlci, pochádza z Oravíc.

„Návštevníci si tak budú môcť utvoriť obraz nielen o priebehu rastu parožia, ale aj o starostlivosti o jeleniu zver v Tatranskom národnom parku, vďaka ktorej boli lesníci schopní pozorovať život aj prirodzený skon týchto jeleňov. Pozbierať takúto kolekciu parožia od jedného jeleňa vo voľnej prírode sa podarí len výnimočne,“ konštatuje na margo oboch výstavných kolekcií zoológ Štátnych lesov TANAPu Jozef Hybler.

Súčasťou expozície budú aj panely, ktoré priblížia jeleniu zver v poľovných revíroch TANAP a Roháče, chýbať nebudú ani informačné letáky ku jednotlivým zhodom a pripravená je i prednáška o najväčšej tatranskej šelme – medveďovi hnedom, ktorú si návštevníci výstavy budú môcť vypočuť v piatok popoludní.

Slovensko sa na výstavisku HUNGEXPO predstaví ako hosťujúca krajina v zastúpení Slovenskej poľovníckej komory a jej partnerských organizácií v pavilóne A. Výstava potrvá do 12. februára.