Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Tatranské scenérie v kalendári

21.12.2017 10:53

Kalendár (autor: pet) Tatranská Lomnica (21. decembra 2017) – Rovnako ako po minulé roky aj tentokrát pripravili Štátne lesy TANAP-u nástenný kalendár s tatranskými motívmi. Priestor v ňom dostali scenérie, ktoré svojimi fotoaparátmi zachytili lesníci od Oravy až po Tatranskú Javorinu.

Na trinástich fotografiách defilujú pohľady na zasnežený nočný Muráň, majestátny Kriváň v zimnom šate, Žabiu Bielovodskú i Kačaciu dolinu, prebúdzajúce sa jarné Roháče, letné Belianky, jesennými farbami prežiarenú Javorovú dolinu či Hrubú vežu v Bielovodskej doline s prvým snehom. Ďalšie zábery zachytávajú Vysoké a Belianske Tatry od Spišskej Magury, Baníkov a Pachoľa, jarnú panorámu Tatier z masívu Osobitej, ale aj Mengusovský Volovec a Voliu vežu nad Žabími plesami v Mengusovskej doline. Ich autormi sú zamestnanci jednotlivých ochranných obvodov Štátnych lesov TANAP-u – bratia Radoslav a Vladimír Michalcovci, Marcel Tobis, Ján Slivinský, Marián Jurík, avšak jednu zo snímok pridal aj koordinátor lesnej pedagogiky Igor Stavný.

Záujemcovia si kalendár môžu zakúpiť v Informačnom stredisku Štátnych lesov TANAP-u na Štrbskom Plese, ako aj v Múzeu TANAP-u v Tatranskej Lomnici. Cena je päť eur.