Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Víťazi sú už známi

13.03.2018 07:32

Kvíz TANAP-u (autor: Igor Stavný ) Tatranská Lomnica (13. marca 2018) – Súťaž s mobilnou aplikáciou Kvíz TANAP-u, ktorú ešte koncom minulého roka spustili Štátne lesy TANAP-u, má svojich víťazov. Traja šťastlivci sa už tešia zo svojej výhry.

Zapojiť sa do žrebovania o zaujímavé ceny mohol každý, kto správne odpovedal na desať vedomostných otázok týkajúcich sa histórie, geologického vývoja, prírodného prostredia národného parku či tatranských naj a poslal svoje odpovede v podobe printscreenu obrazovky svojho mobilného telefónu usporiadateľovi súťaže. „Prišlo nám tridsaťšesť odpovedí, spomedzi ktorých sme vyžrebovali troch výhercov. Na moje prekvapenie sa do súťaže zapojili nielen deti, ale aj dospelí,“ konštatoval Igor Stavný z Odboru prác celospoločenského významu Štátnych lesov TANAP-u v Tatranskej Lomnici. Šťastie sa usmialo na Máriu Duchnovičovú zo Stakčína, Michaelu Janckulíkovú z Lieseka a Petra Kráčalíka z Bratislavy. Všetci traja okrem letákov a brožúr mapujúcich zaujímavé lokality na území Tatranského národného parku z pohľadu návštevníka, získali aj mapu Vysokých Tatier a celoročné predplatné časopisu TATRY, ktorý vydávajú Štátne lesy TANAP-u.

Mobilnú aplikáciu si majitelia Androidov môžu stále stiahnuť bezplatne – avšak už nesúťažne – na https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vegh.tanap01, záujemcovia ju nájdu aj priamo na webstránke Štátnych lesov TANAP-u. Keďže kvíz bol len prvou lastovičkou, ktorá mala otestovať záujem verejnosti o takúto formu spoznávania prírodných zaujímavostí a vzácností územia národného parku, iniciátori myšlienky sa po pozitívnych reakciách súťažiacich pohrávajú s nápadom, že vytvoria ďalšie aplikácie, prípadne kvíz obohatia o ďalšie otázky. „Teraz sme sa sústredili na tatranské naj, ale do budúcna by sme spektrum otázok radi rozšírili aj o otázky z prostredia Západných Tatier či zvieracej a rastlinnej ríše,“ dodal Stavný.